Biz Kimiz
 

Celil Işık 1945’te doğmuş ve 5 yaşında göçmeye başlamış. 59 senedir hep göçüyor. Şu anda Almanya’da Dortmund şehrinde.

İlkokul ve Ortaokul’u Kırşehir’de, Öğretmen Okulu’nu Ankara’da bitiriyor. İskenderun, Giresun ve Bilecik’te 9 sene öğretmen olarak çalışıyor. Sonra Almanya’ya gidiyor ve 34 senedir Almanya’da…40 senelik öğretmen. Emekli olacak ama kendisine 41 kere maşallah denmesini bekliyor.

 

Cemile Işık 34 senedir Almanya’da. Yıllarca çalışarak, çocuklarla uğraşarak, O da bol bol göçerek bu günlere geldi. Hala çocuklarım diyor, başka bir şey demiyor.

 

Sibel Işık Doğduğundan beri enerjişini hızlı harcayan biri. Öğrenim hayatı Türkiye’de başladı, Dortmund’ta devam etti ve Bremen’de noktaladı. Diploma töreninde kendisiyle yapılan televizyon röportajında Amerika’ya gideceğini söyledi ve 8 senedir New York şehrinde Moda Desinatörü olarak çalışıyor.

 

Mutlu Işık aile içinde yaşı en küçük olanı fakat tüm Işık ailesi içinde boyu en uzun olanı. 3 yaşında çocuk yuvasına gitmeye başladığından bu yana hayatın içinde uğraşıyor. İlkokul birinci sınıftan bugüne kadar devamlı başarılı. O da Sibel gibi aldığı işi en mükemmelinden yapmak için elinden geleni yapıyor. O da ablası gibi New York’ta web tasarımcısı ve grafik desinatörü olarak çalışıyor…